زمان بندی پست اینستاگرام

زمان بندی پست اینستاگرام

زمان بندی پست اینستاگرام

زمان بندی پست اینستاگرام

زمان بندی پست اینستاگرام همان طور که می دانید رسانه ی اجتماعی اینستاگرام در حال حاضر در بین مردم جهان محبوبیت فراوانی دارد و مردم زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب کرده است. بسیاری از افراد و کاربران اینستاگرام در این برنامه ی پرطرفدار مشغول بازاریابی و کسب درامد از ان می باشند. باید بدانید که زمان پست گذاشتن در اینستاگرام بسیار اهمیت دارد و اگر پیج یا صفحه ی کاربری اینستاگرام شما مربوط به کسب و کار شما می باشد باید در نظر داشته باشید که زمان هایی باید در اینستاگرام خود پستی را منتشر کنید که اکثر فالوور ها و مخاطبین شما انلاین ودر اینستاگرام مشغول فعالیت می باشند. ممکن است این زمان بندی پست اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن پست برای شما کاری سخت و مشکل باشد و در زمان مناسب شما وقت فعالیت در اینستاگرام را نداشته باشید. در این خصوص قصد داریم به شما اموزش دهیم چگونه پست هایی را انتخاب نموده و زمان بندی کنید که هرکدام در چه وقت و تایمی در اینستاگرام شما منتشر شوند. در  حقیقت این کار به کمک برنامه های کمکی امکان پذیر می باشد.

امروزه موضوع زمان بندی کردن پست یکی ازمهم ترین دغدغه های کاربران در اینستاگرام به شمار می رود. همان طور که پیش تر گفتیم این کار را می توان با استفاده از برنامه ی کمکی انجام داد که در این مقاله قصد داریم چند مورد از این برنامه ها را به شما معرفی نموده و نحوه ی چگونگی زمان بندی کردن پست اینستاگرام با استفاده از ان ها را به شما اموزش دهیم.

لازمه ی زمان بندی کردن پست

ابتدا باید این موضوع را عرض کنم که همه ی کاربران اینستاگرام قادر به انجام این کار نخواهند بود و فقط افراد و کاربرانی که حساب تجاری دارند می توانند از این قابلیت بهره ببرند. پس قبل از هر کاری اگر قصد دارید پست های خود را زمان بندی کنید ابتدا باید حساب خود را به یک حساب تجاری و بیزینسی تبدیل کنید. برای تجاری نمودن صفحه ی کاربری خود لازم است صفحه ی کاربری خود را عمومی کنید. توجه داشته باشید که اگر حساب شما خصوصی باشد قادر به تجاری کرد حساب خود نخواهید بود و هم چنین نمی توانید پست های خود را زمان بندی کنید پس در ابتدا لازم است اگر حساب شما شخصی می باشد ان را عمومی نمایید. در ابتدا لازم بود برای تغییر حساب به یک حساب تجاری اکانت اینستاگرام را به اکانت فیس بوک خود متصل کنید اما در حال حاضر این کار لزومی ندارد و بدون اتصال اکانت فیس بوک به اکانت اینستاگرام خود می توانید حساب کاربری اینستاگرام خود را تجاری نمایید.

تبدیل حساب خصوصی به عمومی

همان طور که گفته شد لازمه ی زمان بندی کردن پست ابتدا تبدیل حساب خصوصی یا private به حساب عمومی یا public می باشد. برای این کار ابتدا وارد برنامه ی اینستاگرام شوید و سپس به بخش پروفایل اینستاگرام خود مراجعه نموده و بعد از به بخش تنظیمات اینستاگرام خود مراجعه نمایید. اکنون به قسمت privacy مراجعه نموده و گزینه ی private account را غیر فعال کنید. در صورتی که علامت جلوی این گزینه ابی باشد پیج یا صفحه ی شما خصوصی و private است اما در غیر این صورت صفحه ی کاربری اینستاگرام شما public و عمومی می باشد.

ایجاد حساب تجاری

بعد از تبدیل حساب private به public می توانید حساب اینستاگرام خود را تجاری کنید. برای این کار به بخش تنظیمات اینستاگرام خود مراجعه نموده و سپس به بخش account مراجعه نمایید. در قسمت اخر این بخش گزینه ی switch to professional account مشاهده می شود بر روی ان ضربه بزنید  و سپس گزینه ی ابی رنگ continue را انتخاب نمایید. در بخش بعد لازم است زمینه ی فعالیت خود را مشخص کنید و به اینستاگرام اعلام کنید که صفحه ی کاربری شما در چه زمینه ای مشغول به فعالیت می باشد. سپس گزینه ی done را انتخاب نمایید.

زمانبندی پست با buffer – زمان بندی پست اینستاگرام

اولین برنامه ای که قصد معرفی ان را داریم برنامه ی کمکی buffer می باشد که در زمینه ی زمان بندی کردن پست بسیار کاربردی و مفید می باشد. نکته ی قابل توجه ی این برنامه این می باشد که برنامه ی buffer به صورت کاملا رایگان می باشد و کاربران به راحتی می توانند از ان استفاده کنند.

برای استفاده از این برنامه ابتدا برنامه را دانلود و نصب نمایید و سپس وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و به برنامه ی buffer امکان دسترسی به اکانت اینستاگرام خود را بدهید. اکنون برنامه ی کمکی buffer درخواست شما را تایید می نماید. در برنامه ی buffer بر روی گزینه ی buffer ضربه زده و سپس لازم است گزینه ی enable reminders را انتخاب نمایید.

در اینجا قابلیت زمان بندی ارسال پست برای شما فعال گردیده است و می توانید با انتخاب یک پست ، زمان انتشار ان را مشخص نمایید. برای زمان بندی کردن پست اینستاگرام خود لازم است وارد برنامه ی کمکی buffer شده و سپس بر روی گزینه ی plus که در پایین صفحه مشاهده می شود ضربه زده و کپشن پست مورد نظر خود را تایپ نموده و تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب کرده و هم چنین در صورت تمایل می توانید موقعیت مکانی پست خود را نیز مشخص کنید. سپس کافی است بر روی گزینه ی اشتراک گذاری ضربه زده و در قسمت زمان بندی زمان انتشار پست خود را تعیین کنید. در مرحله ی اخر هم کافی است گزینه ی schedule را لمس کنید. حال پست شما در زمان مقرر شده توسط شما در اینستاگرام شما منشتر خواهد شد.

برنامه ی کمکی buffer ااین امکان را به شما می دهد که چند پست را زمان بندی کنید. به  طور مثال 10 پست را انتخاب نمایید و کپشن وموقعیت مکانی ان را مشخص نموده و برای هرکدام زمانی را در نظر گرفته و مشخص کنید. این برنامه به طور خودکار هر پست شما را در زمان تعیین شده توسط شما در صفحه ی کاربری اینستاگرام شما منتشر می کند. حال شما به همین سادگی و راحتی توانستید پست های اینستاگرام خود را زمان بندی کنید.

 

درباره نویسنده: fast_admin

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *